Trabzonspor’a Ceza Yağdı!

PFDK, hakem Deniz Ateş Bitnel'in kararları ile olay yaratan Galatasaray- Trabzonspor derbisi sonrası bordo-mavili kulübü ceza bombardımanına tuttu.

Trabzonspor'a sportmenliği aykırılıktan 12 bin TL ceza verilirken, Aykut Demir'e “Hakeme tehdit” iddiasıyla 3 maç, çift sarı karttan 1 maç ve 13 bin TL, Cavanda'ya sportmenliği aykırı hareketten 2 maç ve 26 bin TL, Bitnel'e kırmızı kart gösteren Salih Dursun'a hakemin kişilik haklarına saldırı nedeniyle 3 maç ve 13 bin TL ceza kesildi. Çift sarıdan 1 maç ceza alan ve maç sonu röportaj verdiği için 13 bin TL ceza alan Özer de eklenince, futbolculara toplam 10 maç ceza verilmiş oldu. Yönetici Coşkun Bülbül sportmenliği aykırı hareketten 25 bin TL, görevliler Adem Kuduban ve İsmail Şafak'a ise akredite edilmediği alanda bulunması nedeniyle de 10 bin TL ceza verildi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'ya ise ceza verilmediği kaydedildi.

PFDK'nın kararlarında dikkat çeken bir nokta ise Aykut, Salih ve Cavanda'nın cezalarının ‘Oy çokluğu' ile alınması oldu. Yani kurul üyeleri arasında bu cezalara itiraz edenler olsa da çoğunluk bu yönde karar vermiş oldu. Hem MHK hem TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in “Trabzonspor mağdur oldu” demesine rağmen bu cezaların verilmesine taraftar isyan etti. Bordo-mavililer, “Hem mağduruz hem ceza alıyoruz. İşte Türkiye'deki futbol adaleti bu” dediler. Asbaşkan Ahmet Çubukçu, cezalar için “7 faul yapıp 4 tane kırmızı kart gördük. Tahkim'e gideceğiz” dedi.

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak