İddaa Teşviği

Devlet, bir yandan kumarhanelere baskın düzenlerken diğer yandan bağımlılık yapan şans oyunlarını teşvik ediyor. 5 bin 550 İddaa bayisine sahip olan Spor Toto'nun geliri, beş yılda 3,7 milyardan 9 milyar TL'ye yükseldi.

Spor Toto Teşkilatı Başkanı M.Muharrem Kasapoğlu, 2010 yılında 3,7 milyar lira olan gelirlerinin 2015'te 9 milyar liraya ulaştığını açıkladı. 2004'te başlatılan ‘İddaa' oyununda kontrol edilemeyen tutarın, resmî kayıtların 1,5 katı olduğu belirtiliyor. Kapısında ‘18 yaşından küçükler oynayamaz' yazan bayilerin müdavimleri arasında çocuklar başı çekerken psikiyatri uzmanı Murat Altın uyardı: “Spor toto oyunlarını erken yaşta oynayanlar daha fazla bağımlı oluyor ve bu durum madde bağımlılığına yol açıyor.”

Kumar oynatıldığı ihbarı üzerine İstanbul polisi önceki gece 5 adrese baskın düzenledi. 436 kişi, cezai işlem uygulandıktan sonra serbest kaldı. Şişli'de 5 katlı bir binaya giren ekipler, 8 ayrı noktada kilitli haldeki demir kapılarla karşılaştı. İtfaiyeden yardım alan polis, kapıları kırıp içeri girdi. Her katta tombala ve Kumar oynatıldığını tespit eden polisler, aralarında kadınların bulunduğu 250 şüpheliyi gözaltına aldı. Çatıda muhtemel baskında kaçmak için gizli bir bölümün yanı sıra makam odaları, müşterilerin dinlenmesi için yataklar bulundu.

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/spor_kumarda-devletin-iki-yuzu_2337476.html

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak