16 Kasım 2016 Bahis Tahminleri

Zalgiris Kaunas – Galatasaray     21.00

Eurolig 7. hafta mücadelesinde Zalgiris ile Galatasaray karşı karşıya geliyor. her iki ekibin de şu anda ligin son iki sırasında bulunması da oldukça manidar.

Karşılaşmaya gelecek takımlar maalesef Eurolig’de pek kaydadeğer başarılar gösteremediler ve bunun neticesinde tüm rakiplerinden geride kalmak zorunda kaldılar.

 

Bu hafta ve ilerleyen haftalarda alınacak olan galibiyetler ekiplerin biraz daha yukarıya yönelmelerini sağlayacaktır ancak bu konuda maalesef her ikisinden de mucizevi bir performans beklenmemesi gerektiğine inanıyorum.

 

Zalgiris Kaunas maalesef bu sene geçmiş senelerde olduğu kadar formunda değil ve bu yüzden ligin 15. sırasına kadar gerilemek zorunda kaldı ve bu nedenle Galatasaray’ın hemen bir sıra üstünde bulunuyor.

 

Takım bu karşılaşmada kendi evinde oynayacak ancak bunun bile ona çok ciddi bir avantaj sunmadığını düşünüyorum. Lakin Litvanyalı seyircilerin basketbol konusunda bir hayli heyecanlı olmaları Galatasaray’ı bastırmak için ona gereken gücü verebilir.

 

Ekip şimdiye kadar altı maçtan beş yenilgi ve bir galibiyet ile ayrılarak pek heyecan veremedi. Son aldığı galibiyetin haftalar önce olması sebebiyle bu maçta ne kadar etkin olacağını da sorgulamak gerekiyor. Galatasaray’a göre defansta daha sıkı olmasına karşın ofansta biraz daha gevşek olması iki takım arasındaki dengeyi bozabilir.

 

Galatasaray maalesef Eurolig sıralamasının en sonunda bulunuyor ve altı adet maçtan bir galibiyet beş adet de yenilgi alarak rakibinden pek de fazla bir fark göstermedi. Fakat basketbol anlayışı biraz daha riskli ama agresif olan Galatasaray, rakibi Zalgiris Kaunas’ın daha garantici maç tarzının bu karşılaşmada yeteri kadar işlev göstermemesine sebep olabilir.

 

Dolayısıyla deplasmanda olsa bile Galatasaray’ın elindeki bu agresif oyunu sürdürmek isteyebileceğini düşünüyorum.

 

Zaman zaman beklenmedik bir basketbol oynayabilen takım, bu maçta hararetli rakip taraftarlar karşısında kendini baskı altında hissedecektir ve bu nedenle zaten çok umut verici olmayan durumunu bu maçta da çok parlak bulmuyorum.

 

 

Tercih –>  160,5 ( üst )

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak