12.02.2016 ST PAULI – RB LEIPZIG BAHİS TAHMİNİ

Saint Pauli, sezonun ikinci devresine Fürth deplasmanındaki 2-0’lık galibiyetle başladı. Maç boyunca rakibe kendi ceza alanlarından pozisyon yaratma fırsatı vermediler. Savunmada ilk yarıdaki çizgilerini koruyabileceklerinin sinyalini verdiler. Üst sıralarda tutunabilmek için bu maçtan galibiyet çıkarmak zorunda olan evsahibinde Jean-Philipp Kalla (d) ve Sebastian Maier’in (os) sakatlıkları var.

Braunschweig’ı ağırladıkları karşılaşmayı beklendiği gibi kazanan Leipzig, galibiyet serisini altı haftaya çıkardı. Maç boyunca rakibe fazla pozisyon şansı tanımadılar. Haftalardır yüksek bir form grafiği sergileyen kaleci Coltorti bu maçta geçirdiği sakatlık nedeniyle yaklaşık bir ay sahalardan uzak kalacak. Sezon başında yüksek bir bonservis bedeli ödenerek transfer edilen Davie Selke, Yussuf Poulsen’in (f) yüksek formu nedeniyle ileri uçta üçüncü alternatif konumuna düşmesi nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Evsahibinde Coltorti’nin dışında Terrence Boyd (f) da uzun süredir sakat.

Zorlu bir mücadele olacak. Saint Pauli kaybederse zirve yarışında önemli bir yara alacak. Leipzig, deplasmanlarda henüz maç kaybetmedi. İki ekip de iyi savunma yapıyor. Az gollü bir maç olur. Rakibine göre daha hazır durumdaki Leipzig galibiyete yakın. 

Bu maç için tahminimiz MS 2

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak