12.02.2016 PADERBORN – KAISERSLAUTERN BAHİS TAHMİNİ

Sandhausen deplasmanında bekleneni veremeyen Paderborn, sahadan 1-0’lık skorla eli boş ayrıldı. Bu skorla ligdeki galibiyet hasretini de sekiz haftaya çıkarmış oldular. Küme düşme korkusunu iyiden iyiye hissetmeye başlamaları nedeniyle teknik direktör Stefan Effenberg’in üzerindeki baskı da çoğalmaya başladı. Yönetim, Effenberg’e takımı Şubat ayı içerisinde toparlaması için süre verdi. Cezası sona eren Süleyman Koç bu hafta görev alabilecek. Sakat Bickel (os) ve cezalı Bakalorz (os) ise yok.

Union Berlin’e karşı hızlı hücumlarla etkili olacağını geçen haftaki tahminimde belirttiğim Kaiserslautern, tam da bu şekilde pozisyonlara girerek ilk yarıda iki gol birden buldu. Bu gollerde takımı hızlı bir şekilde atağa kaldıran ve asistleri yapan sağ bek Jean Zimmer’in payı büyüktü. İkinci golün sahibi Marcel Gaus (d) eğer 48.dakikada topu direğe nişanlamak yerine ağlara gönderebilse skoru 3-0’a getirip belki de maçı koparacaktı. Sonuç olarak 75.dakikaya 2-0 önde girdikleri maçta son dakikalarda yedikleri baskıyı kaldıramayıp 2-2’lik skora razı oldular. Özellikle yedikleri ikinci goldeki savunma ve kaleci hataları affedilir gibi değildi. Konuk takım, Paderborn’a karşı sakat Jacob’dan (f) faydalanamayacak. Piossek’in (os) durumu belirsiz.

Kaiserslautern açısından geçen haftaki maça benzer bir anlayış bekliyorum. Durumu toparlamak isteyen Paderborn yüklenecek ve Kaiserslautern de arkada boşluklar bulacaktır. Konuk ekibi galibiyete yakın görmekle birlikte iki takımdan da gol bekliyorum.

Bu maç için tahminimiz KG Var

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak